Redukcia a optimalizácia hmotnosti s VLCD a LCD programami NUTRI FOOD PLAN

Špeciálne redukčné a výživové programy NUTRI FOOD PLAN https://nutrifood.company/programy/ sú založené na rozsiahlom klinickom výskume a na výskumoch vedeckej rady pod záštitou MUDr. Georga L. Blackburna, PhD. – profesora Lekárskej fakulty Harvard University, ktoré dopomohli k vytvoreniu najzdravšej a najspoľahlivejšej metódy dlhodobej optimalizácie váhy. Programy NutriFood sú vyvinuté v spolupráci s renomovanou francúzskou spoločnosťou, ktorá má viac ako 45-ročné skúsenosti s výrobou LCD (nízko-kalorické diéty) a VLCD (veľmi nízko-kalorické diéty) potravín, určených pre plnohodnotnú náhradu celodennej stravy. Sú nutrične vyvážené a preto pomáhajú dlhodobo a bezpečne udržiavať váhu zdravým spôsobom, keďže obsahujú 100% odporúčanej dennej dávky všetkých makro i mikronutrientov - potrebných bielkovín, tukov, sacharidov, vlákniny, vitamínov, minerálov, stopových prvkov a esenciálnych aminokyselín.

Diétne programy NUTRI FOOD PLAN sú veľmi flexibilné a vždy individuálne prispôsobené na základe zdravotného stavu a jednotlivých požiadaviek pacienta. Produkty NutriFood sú vhodné pre ženy, mužov v rôznych vekových kategóriách, ako aj pri rôznych zdravotných problémoch či obmedzeniach. Odporúčajú sa tiež v prípadoch, kedy je potrebné zredukovať hmotnosť pred operačným zákrokom či v prípade, ak žena navštevuje centrum pre liečbu neplodnosti a lekár odporučí zníženie hmotnosti. Ide o zdravý, bezpečný a účinný nízkokalorický zdroj proteínov, vďaka ktorým ľahko dosiahnete rýchly a trvalý úbytok hmotnosti.

Klinicky testované produkty NutriFood určené pre rýchlu a bezpečnú redukciu hmotnosti vyhovujú medzinárodným právnym predpisom EÚ a sú vyrobené podľa overených výrobných postupov na základe dlhodobých profesionálnych skúseností s odborníkmi a špecialistami s celosvetovým uznaním z oblasti klinickej výživy, nutričnej medicíny a liečby obezity pod vedením MUDr. Georga L. Blackburna, PhD. Na Slovensku sú zaradené Úradom verejného zdravotníctva ako potraviny na osobité výživové účely, potraviny na regulovanie telesnej hmotnosti. Vďaka nutričnej vyváženosti môžu byť potraviny NutriFood použité ako plnohodnotná náhrada celodennej stravy alebo aj nízkoenergetická náhrada jedného či dvoch vysoko kalorických jedál.

Rýchlu redukciu hmotnosti dosiahnete použitím potravín NutriFood ako jediného zdroja energie. Predstavujú nízkosacharidový zdroj potravy. Pri minimálnom príjme sacharidov nastáva v organizme stav nazývaný ketóza. Vďaka ketogénnemu stavu organizmus prednostne využíva ako zdroj energie vlastné tukové zásoby, vďaka čomu telo rýchlo chudne a najmä stráca tuk. Nemusíte sa tak obávať straty svalstva, ako to býva pri iných redukčných diétach, pretože potraviny NutriFood obsahujú dostatok proteínov, ktoré zaručia, že k úbytku svalových tkanív nedôjde.

Pokiaľ sa sami rozhodnete alebo je z nejakého dôvodu potrebná postupná a pomalšia redukcia hmotnosti, využívajú sa potraviny NutriFood, za účelom zlepšiť celkový zdravotný stav.

Pri redukcií hmotnosti pomocou programov NUTRI FOOD PLAN je potrebné dodržať niekoľko krokov k úspešnému a dlhodobému udržaniu si novonadobudnutej váhy.

Prvým krokom je návšteva nutričného poradcu NUTRI FOOD PLAN. Predtým, ako začnete s redukčným programom, je potrebné absolvovať vstupné vyšetrenie spojené s konzultáciou. Na základe vstupného vyšetrenia metabolizmu a osobnej anamnézy výživový poradca  alebo lekár zhodnotí Váš zdravotný stav a navrhne Vám individuálny stravovací program.